/  LOKALIZACJA  /

Jeśli potrzebujesz komfortowego, dogodnie zlokalizowanego pokoju na nocleg w stolicy Wielkopolski, to właśnie u nas znajdziesz takie miejsce. Poznań to miasto Targów Poznańskich, ale również turystyka i wypoczynek. Poznańskie Zoo i Palmiarnia to znane miejsca w Poznaniu.

R&B Apartamenty położone są w sąsiedztwie Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w odległości 8 min spacerem od renesansowego Ratusza i Starego Rynku. Do dworca PKS jest ok. 2 km a dworzec PKP dzieli tylko 4 km lub 3 przystanki tramwajowe. Park Chopina i Multikino to sąsiedzi naszych pokoi aparthotel.

LOKALIZACJA W CENTRUM MIASTA

BLISKO DWORCA PKS I PKP

DOJAZD KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ

/  MAPA  /

/ Centrum Poznania /

Poznań jest dużym miastem Targowym gdzie przyjeżdżają turyści i firmy z całego świata. Aby jednak ludzie byli zadowoleni muszą przyjeżdżając do miasta znaleźć znaleźć sobie dobry Apartament , Hotel , lub zamieszkać u przyjaciół lub znajomych. poznając kartografię tego miasta łatwo stwierdzić że miasto jest mocno skupione i jego centrum znajduję się blisko rzeki Warty która dodaje uroku temu miastu . Jednak wyszukanie sobie takiego gniazdka zajmuje dużo czasu. Nocowanie, sen , odpoczynek to ważne elementy życia, które są ważne każdego dnia . Zapraszając Państwa do Poznania zachęcam do zwiedzenia Starego Rynku który jest atrakcją tego miasta. w 1253 roku książę Poznania przeniósł się z prawego na lewy brzeg rzeki Odry i na wzgórzu wybudowano zamek . w 1945 roku podczas II wojny światowej miasto zostało zostało zniszczone. Miasto nastawiło się na Handel a nie produkcję ponieważ przez Poznań przebiegały szlaki i drogi międzynarodowe . Powstały kramy sukienne które były pierwszą zabudową bloku śród rynkowego . u linii murów do Rynku prowadziło 12 ulic po trzy z każdej strony dzieląc każą z nich na dwa bloki i tak powstała Brama Tumska i Brama Wodna i Brama Wrocławska.

W 1280 roku Przemysław II wydał przywilej na mocy którego nastąpiła konieczność budowy hali targowej jatek rzeźniczych i chlebowych bud szewców , kramarzy ,kuśnierzy oraz prawdopodobnie winiarni. Tak powstał bazar i został oddzielony od części mieszkalnej czyli Ratusz , Waga oraz półhektarowy kompleks kramów od strony południowej . Istnienie bloku śród-rynkowego podzieliło Rynek na 4 części. Tak powstał rynek solny , rynek rybny , w okolicy fontanny Prozerpiny. Rynek różany który do 1939 roku sprzedawano kwiaty który był na południowej ścianie Ratusza. Do dziś istnieje ulica Różany Targ.

W 1386 roku Poznań otrzymał przywilej Władysława Jagiełły na mocy którego można było budować kamienne kramy , sukiennice. Pierwszą murowaną budowlą była waga miejska wybudowana w drugiej połowie XIII wieku.

W 1447 roku podczas pożaru spaliła się duża część miasta i odbudowano go w gotyckich formach ceglanych . i tak w 1500 roku zostały tylko trzy domy drewniane. w XV wieku najliczniejszą grupą mieszkańców rynku byli bogaci kupcy . Pierwsza szlachta na poznańskim rynku pojawiła się w 1453 roku a zwiększyła swoje zasiedlanie w drugiej połowie XVI wieku i elitarność obowiązywała aż do upadku państwa polskiego. Z końcem XV wieku nawierzchnia starego rynku była już brukowana.

» TRANSLATE «